ÖZGEÇMİŞİM

8 Ekim 1950 de İzmirin Bornova ilçesinde doğdum.

İlkokula 1956 yılında Biga Sakarya İlkokulunda başladım. Daha sonra babamın görevi nedeni ile sırasıyla Burhaniye Öksüz Osman İlkokulu ve Erzurum Tatbikat İlkokullarında okuyarak 1961 yılında Biga Dumlupınar İlkokulundan mezun oldum..

1961 yılında Pendik Lisesi orta kısmına kaydoldum ve 1967 yılında öğrencisi olmaktan her zaman gurur duyduğum Pendik Lisesinden mezun oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başladım. Tıp Fakültesini 4 Haziran 1973 te bitirerek aynı yıl askere gittim ve 31 Mart 1975 te terhis oldum.

Kısa bir süre SSK Göztepe hastanesinde çalıştım. Bu arada Sağlık Bakanlığının açmış olduğu sınavda genel cerrahi ihtisasını kazanarak Beyoğlu İlk Yardım Hastanesine ( Taksim Hastanesi ) geçtim. Ancak iki ay kadar burada çalıştıktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinin açtığı sınavı kazanarak Ağustos 1975 te çok istediğim bu dalda ihtisasa başladım.

Kasım 1979 da uzmanlık eğitimimi bitirerek aynı klinikte başasistan olarak çalışmaya devam ettim. 1981-1982 yılları arasında İngilterede Birmingham Royal Orthopaedic Hospitalde bir yıl ‘observer’ olarak çalıştım.

 1985 yılında Doçent oldum. 1990 yılında muayenehane açarak part time çalışmayı seçtim. 1995 yılında Profesör ünvanı kazandım. Halen aynı klinikte öğretim üyesi olarak çalışmaktayım.

Ortopedi ve Travmatoloji ile ilgili yerli ve yabancı dergilerde yayınlanan 90 i aşkın yayınım çeşitli  tıp kitaplarında bölüm yazarlıklarım var.

Ulusal ve ülkemizde yapılan uluslararası katılımlı kongrelerde kongre sekreterliği ve kongre başkanlığı yaptım. Bu arada 2009 yılında yapılan
21.Ulusal Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi ninde başkanlık görevi, değerli meslektaşlarım tarafından bana tevcih edilen onurlu bir görevdi.